Vítejte na stránkách penzionu Stará pekárna. Nacházejícím se v centru Šilheřovic, známých svým malebným zámečkem, parkem a golfovým hřištěm. Původní budova staré pekárny z 19. století na Vás dýchne příjemnou starobylou atmosférou.  
O nás Aktuality Restaurace Vinárna Penzion Online rezervace Služby Kontakt Šilheřovice
OBEC ŠILHEŘOVICE: PENZION STARÁ PEKÁRNA
KONTAKT:
Yvona Majerová, Střední 27, Šilheřovice.
@: penzionstarapekarna{zavináč}seznam.cz
Tel.: +420 595 054 030
Mob.:+420 736 605 866
Facebook Penzion Stara Pekarna Facebook Penzion Stará pekárna


Oficiální stránky Obce Šilheřovice
Oficiální stránky Obce Šilheřovice
www.Silherovice.cz
Šilheřovice - Golf Šilheřovice

Základní informace

Obec Šilheřovice má rozlohu 2166 ha a žije zde 1569 obyvatel. První písemná zmínka se datuje do roku 1377.

Poloha

Tato obec leží v okrese Opava. Na jihovýchodě 6 km vzdáleno leží město Bohumín, 7 km jihozápadně město Hlučín, 10 km jihovýchodně město Rychvald a 13 km jižně statutární město Ostrava. V obci je přechod pro malý pohraniční styk Šilheřovice – Chalupki. Sousedí s příhraniční Gminou Krzyźanowice.

Cestovní ruch

Památky

Šilheřovice byly a jsou oblíbeným výletním místem tohoto regionu. Nachází se zde zámek, postavený v romantickém historizujícím slohu v letech 1787 až 1815, který byl dlouho dobu ve vlastnictví rodu Rotschildů. Tento zámek leží uprostřed rozsáhlého anglického parku, v němž je řada vzácných dřevin, lovecký zámeček s původními kotci pro lovecké psy, barokní kostel z roku 1713 s vitráží za hlavním oltářem představující nanebevzetí Panny Marie. V roce 1852 byla v Šilheřovicích založena Bažantnice. V tomto 98 hektarovém anglickém parku je 18-ti jamkové golfové hřiště otevřené v roce 1970.

Příroda

Nachází se zde dvě přírodní rezervace Černý les I. a II. Jsou to jedny z nejkrásnějších partií bukového porostu v původním složení a vyskytuje se zde chráněný druh brouček Pachník hnědý. Z Černého lesa vede do parku stará lípová alej, kde jsou stromy starší 300 let. Je zde také velký cykloturistický ruch. Známá je cykloturistická trasa Hlučínsko navazující na trasu Moravská brána.

Čerpáno ze stránek obce www.silherovice.cz

-----------------------------------------------------------------

Golf


Oficiální definice golfu je, že golfová 'hra spočívá v hraní míčkem z odpaliště do jamky ranou nebo postupnými ranami v souladu s pravidly'. Kořeny golfu sahají až do středověké Číny, kde byl golf hrán výhradně šlechtou pro zábavu. Golf takový, jaký ho známe dnes, pochází ze Skotska. I přes předsudky, že je golf považován za hru pro elitu, se setkává s rostoucí popularitou. Golf se řadí s šedesáti miliony hráčů na druhé místo v žebříčku počtu hráčů, hned za volejbal. Taktéž golf patří mezi olympijské sporty.

Park Golf Club Šilheřovice


S původní myšlenkou založení golfového klubu na Ostravsku přišel Ing. Jan Cieslar, který se s golfem seznámil během svých léčebných pobytů v Mariánských lázních. Touto myšlenkou se zabýval 10 let. Hledal vhodné místo pro golfové hřiště v podhůří Beskyd a v okolí Ostravy, nakonec zvolil zámecký park v Šilheřovicích. Stavět se šilheřovické golfové hřiště začalo v roce 1968 a již v roce 1970 byl uspořádán 1. ročník 'Ostravského turnaje', který přilákal celou tehdejší českou hráčskou i funkcionářskou špičku.
Golfovému areálu v Šilheřovicích umístěnému v zámeckém anglickém parku dominuje Rothschildův zámek a jiné architektonické dominanty, jako například lovecký pavilon, bazén s Neptunovým sousoším, dekorativní vázy, Oranžérie, tři umělé vodní plochy a vodopád. Samotný šilheřovický golfový areál patří ke golfovým hřištím s nejkrásnější atmosférou. Vzácné vzrostlé stromy dovezené ze zahraničí chrání areál ze všech stran, mnohdy stojí i uprostřed ferveje. Díky tomu je šilheřovické golfové hřiště vcelku obtížné. Bez alespoň minimální znalosti tohoto golfového hřiště dobré výsledky nečekejte. Již první jamka je totiž vcelku těžká, dvakrát se stáčí doprava. Na čtvrté jamce budete hrát lehce do svahu. Šestá a sedmá jamka je úzká, na sedmé si navíc musíte dát pozor na jezírko před jamkovištěm. Sedmnáctá jamka zase vyžaduje dlouhý odpal mezi stromy. Golfové hřiště Šilheřovice je tedy opravdu náročné, ale pro vás může být výzvou a zdejší atmosféra je opravdu neopakovatelná.
Šilheřovické golfové hřiště se nachází 15 km severně od centra Ostravy v obci Šilheřovice nedaleko od polských hranic. Příjezd po D1 je obousměrný, Exit 361 Ostrava, dále směr Hlučín, Opava a po silnicích č. 56 a 466 přes obce Petřkovice, Ludgeřovice a Markvartovice. Příjezd od Ostravy je po stejné trase.. Recepci hřiště naleznete v historické budově klubovny, bezprostředně u hlavní silnice vedoucí obcí. Parkoviště jsou o 50-100 metrů dál.

Adresa: Dolní 412, 747 15 Šilheřovice
GPS: 49°55'39.41''N; 18°16'25.8''E
Počet jamek: 18, PAR 72
Délka hřiště: bílá 5919 metrů, žlutá 5742 metrů, modrá 5304 metrů, červená 5090 metrůPENZION STARÁ PEKÁRNA - ŠILHEROVICE UBYTOVÁNÍ - GOLF ŠILHEROVICE
PARTNEŘI:  

VŠICHNI PARTNEŘI PENZIONU
 
Penzion, ubytování, apartmán, hotel, restaurace, vinárna, golf Šilheřovice Penzion Stará Pekárna Šilheřovice © 2016
 
MÍSTO PRO VAŠÍ REKLAMU KONTAKTUJTE NÁS NA E-MAIL: 
info{zavináč}penzionstarapekarna.cz MÍSTO PRO VAŠÍ REKLAMU KONTAKTUJTE NÁS NA E-MAIL: 
info{zavináč}penzionstarapekarna.cz Krby a kamna Šimeček Prodej lených thují Aukce mobilem MÍSTO PRO VAŠÍ REKLAMU KONTAKTUJTE NÁS NA E-MAIL: 
info{zavináč}penzionstarapekarna.cz MÍSTO PRO VAŠÍ REKLAMU KONTAKTUJTE NÁS NA E-MAIL: 
info{zavináč}penzionstarapekarna.cz